O nas

EEC Magenta jest niezależną firmą venture capital zarządzającą dwoma funduszami o łącznej kapitalizacji 210 mln złotych. Inwestorami w Funduszach są Tauron Polska Energia SA, PFR Ventures Starter FIZ, PFR NCBR CVC FIZ oraz zespół zarządzający.

SPECJALIZACJA SEKTOROWA

Energetyka

nowe modele i usługi biznesowe związane ze smart grid, energy storage, integracja energetyki konwencjonalnej i rozproszonej

Industry 4.0 i IoT

systemy pomiarowe, sterowania, zarządzania automatyką, systemy bezpieczeństwa w przemyśle i wydobyciu, mikrosieci, sieci autonomiczne, smart home, smart city, smart buildings, smart factory

ICT i Cyberbezpieczeństwo

cyberbezpieczeństwo przemysłu, nowe usługi w chmurze, produkty wspierające cyfrowe kanały sprzedaży i marketingu, blockchain

Efektywność procesowa

produkty i usługi cyfrowe optymalizujące procesy w przemyśle, usługi i produkty wspierające efektywność energetyczną, surowcową i materiałową gospodarki

Smart Utilities i Smart Infrastructure

zarządzanie przesyłem i przechowywaniem paliw, wody, ciepła, zarządzanie infrastrukturą e-mobility

AI i Big Data

cyfryzacja procesów sprzedażowych i back-office’owych (RPA), nowe produkty oparte na analizie dużych zbiorów danych

Gospodarka obiegu zamkniętego

cleantech, cyfrowe produkty i usługi oraz nowe modele biznesowe wspierające zrównoważony rozwój i zieloną gospodarkę, rozwiązania usprawniające gospodarkę odpadami, ochronę środowiska

Inżynieria materiałowa

Nowe materiały zwiększające efektywność energetyczną, wspierające ochronę środowiska

PARAMETRY FUNDUSZY

Kapitalizacja: 210 mln zł

Wielkość inwestycji: 1-30 mln zł

Etap rozwoju: seed, start-up, rozwój

Horyzont inwestycji: maks. 7 lat

Rafał Małecki

Ponad 20 lat doświadczenia
w sektorze inwestycyjnym

Voytek Siewierski

Ponad 30 lat doświadczenia
w sektorze inwestycyjnym

Konrad Sitnik

25 lat doświadczenia
w sektorze inwestycyjnym

Michał Lasocki

25 lat doswiadczenia zbieranego w instytucjach rynku kapitałowego oraz jako menedżer i przedsiębiorca

Roman Groński

Analityk Inwestycyjny odpowiadający za raportowanie funduszy

Rafał Małecki

Partner. W 2012 wspólnie z Michałem Rumińskim i Konradem Sitnikiem założył EEC Ventures. Jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów inwestycyjnych w sektorze energii i czystych technologii w Polsce. W 1998 współtworzył pierwszy fundusz venture capital zajmujący się wyłącznie sektorem ochrony środowiska i czystych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej.

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał tytuł CFA.

Voytek Siewierski

Partner. Z EEC Ventures związany od 2018. Współtwórca i wieloletni Partner w kalifornijskich funduszach venture capital. Twórca własnego banku inwestycyjnego, wspierającego firmy nieamerykańskie w procesie fundraisingu w Dolinie Krzemowej. W swojej karierze zrealizował kilkadziesiąt inwestycji o charakterze VC w amerykańskie startupy.

Absolwent Harvard Business School i Fletcher School of Law and Diplomacy.

KONRAD SITNIK

Partner. W 2012 wspólnie z Michałem Rumińskim i Rafałem Małeckim założył EEC Ventures. Od początku związany z polskim rynkiem kapitałowym. Renomowanym specjalista z szerokim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami w różnych fazach cyklu życia organizacji: od etapu start-upu, aż do etapu ekspansji. Od 25 lat związany z bankowością inwestycyjną oraz sektorem private equity/venture capital.

Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada dyplom MBA University of Minnesota.

ARKADIUSZ KOWALIK

Manager inwestycyjny. W EEC Ventures od maja 2019. Wcześniej związany z firmami działającymi w ramach berlińskiego ekosystemu startupowego.

Absolwent studiów CEMS Master in International Management w Szkole Głównej Handlowej i Louvain School of Management w Belgii.

MICHAŁ LASOCKI

Partner. Przedsiębiorca, anioł biznesu oraz inwestor w innowacyjne spółki z sektorów cleantech oraz IT. Posiada 25 lat doświadczenia zbieranego w instytucjach rynku kapitałowego oraz jako menedżer i przedsiębiorca.

Absolwent Ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim.

ROMAN GROŃSKI

Analityk Inwestycyjny. W EEC Ventures od października 2019 roku. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał w księgowości funduszy inwestycyjnych.
Odpowiedzialny za selekcję startupów oraz raportowanie funduszy.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

PORTFOLIO INWESTYCYJNE

Odważni liderzy stawiają na cyfryzację swoich organizacji. Innowatorzy wiedzą, jakie narzędzia zaproponować. Kluczem do długoterminowego rozwoju jest połączenie obu stron.

Konrad Sitnik - Partner EEC Ventures i EEC Magenta

    Prześlij swój Pitch Deck
    POBIERZ PRZYKŁADOWY PITCH DECK